Realizacje

Projekty biogazowni zrealizowane przez na terenie Polski i innych krajów Unii Europejskiej.

Farmy wiatrowe do powstania których przyczyniliśmy się od początku działania firmy.

Farma wiatrowa 1

Według analiz dokonanych w trakcie ustalania krajowego planu działania w zakresie energii ze źródeł odnawialnych, potencjał hydroenergetyczny naszego kraju jest stosunkowo niewielki. Z wyjątkiem terenów podgórskich, zdecydowana większość piętrzeń możliwych do zagospodarowania lub wybudowania ma charakter niskospadowy.

Farma wiatrowa 2

Zasoby hydroenergetyczne Polski szacuje się na 13,7 TWh rocznie, z czego 45,3% przypada na Wisłę, 43,6% na dorzecza Wisły i Odry, 9,8% na Odrę i 1,8% na rzeki Pomorza, przy czym same elektrownie na rzekach pomorskich zapewniały przed II wojną światową energię elektryczną portowi morskiemu w Gdyni, Kartuzom oraz Gdańskowi i jego okolicom, co daje wyobrażenie jak duży potencjał mają elektrownie wodne.

Biogazownia 1

Do lat 80. ubiegłego wieku panował powszechny pogląd, że elektrownie wodne są źródłem „czystszej” energii, to znaczy, że są najmniej szkodliwe dla środowiska naturalnego. Uważano, że podczas wytwarzania energii przez elektrownię wodną do atmosfery nie dostają się żadne zanieczyszczenia, a poziom emitowanego hałasu (ze względu na małą prędkość obrotową turbin) jest niski. Ostatnie badania pokazują jednak, że zbiorniki zaporowe mogą być źródłem emisji metanu. Ilość emitowanego metanu w zależności od lokalnych warunków (głównie ilości nagromadzonej materii organicznej, temperatury, obecności substancji hamujących metanogenezę) może się znacznie różnić.